Zapraszamy na LANDART Festiwal

Organizatorzy festiwalu, który w tym roku trwa od 6 do 15 lipca, zapraszają artystów z wielu krajów tworzących oryginalne dzieła, które lepiej przemawiają do odbiorców w aranżacji wykorzystującej naturalną przestrzeń z dala od tradycyjnych muzealnych sal wystawowych i galerii dużych ośrodków miejskich.

Prezentowane prace rozwijają twórczo najbardziej bliskie ludziom pojęcia, których sens i wartości umykają codzienności. Dom, rzeka, drzewo. Poddane artystycznej interpretacji inspirują do podjęcia własnych rozważań o współczesnych problemach ludzi i ich relacji z naturą.

W tegorocznym programie festiwalu znalazły się plenerowe wystawy grafik, malarstwa i fotografii, instalacji przestrzennych, inscenizacje teatralne, widowiska audiowizualne, koncerty, spacery wernisażowe, artystyczne warsztaty dla dzieci.

W sobotę o godzinie 21.00 rozpoczyna się Noc Kupały, między innymi widowiskiem obrzędowym Noc świętojańska wystawionym przez Teatr Wiejski Czeladońka i koncertem zespołu Bity Kupały. W Janowie Podlaskim i Białej Podlaskiej obejrzeć można plenerowe wystawy fotografii land artu.

Od soboty, codziennie o 10.00 rozpoczynają się warsztaty dla dzieci Mały Land Art. W świetlicy wiejskiej w Bubel Grannie. Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny. Baza i klub festiwalu mieszczą się w obiekcie ,,Sami Swoi” Bubel Łukowiska 17.

Informacje o wydarzeniach festiwalowych umieszczane są na www.facebook.com/FundacjaLatajacaRyba

landart

Powrót do góry