Zainstaluj i zwiedzaj Region Puszczy Białowieskiej z aplikacją „Questy wyprawy odkrywców”.

Chcesz poznać sekrety i sekreciki Regionu Puszczy Białowieskiej a jednocześnie fajnie spędzić czas?

Zapraszamy na poszukiwanie skarbów ukrytych gdzieś na questowych trasach. Z myślą o tegorocznym sezonie turystycznym Starostwo Powiatowe w Hajnówce przygotowało aplikację „Questy – wyprawy odkrywców”. Wystarczy zainstalować w telefonie i ruszamy! Należy uważnie czytać rymowane wierszyki, ponieważ quetowe trasy nie są oznakowane.

Uczestnik, który chce przejść quest musi znaleźć się w opisywanym miejscu, czytając tekst zgaduje, gdzie dalej ma iść, liczy kroki lub rozwiązuje proste zadania.

Questy o różnorodnej tematyce – przyrodniczej, kulturowej lub historycznej ukazują piękno regionu. W rymowanych wierszykach ujęto ciekawostki, opowieści, legendy o każdej z gmin powiatu hajnowskiego. Przykładowo, w Narwi podążymy śladami królowej Bony, w Narewce odkryjemy historię żydowskiej społeczności, w Czyżach poznamy charakterystykę drewnianej architektury, zaś w Hajnówce quest przeniesie nas do dwudziestolecia międzywojennego, kiedy miasto było prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu drzewnego.

Celem gry (oczywiście, oprócz dobrej zabawy) jest odnalezienie ukrytego skarbu. Skarb może znajdować się w instytucji publicznej bądź może być ukryty w terenie.

To doskonała propozycja spędzenia wolnego czasu dla wszystkich - wycieczki trasami questu dostarczą dużą dawkę emocji i zabawy.


Aplikacja do pobrania pod poniższym linkiem

Powrót do góry