MUZEUM PAPIERNICTWA CZYNNE DŁUŻEJ PODCZAS FERII!

Czerpanie papieru to atrakcja, której nie można pominąć podczas podroży po Dolnym Śląsku. Jedyny czynny młyn papierniczy w Polsce znajduje się w Dusznikach-Zdroju, tuż przy drodze międzynarodowej E67.

Miejsce nazywane „magicznym”, mieści w swoich wnętrzach Muzeum Papiernictwa i niezwykłą halę produkcyjną, w której chętni mogą samodzielnie wykonać kartki papieru, a nawet odbić swoją dłoń w papierze. Z okazji trwania ferii zimowych wydłużyliśmy godziny otwarcia: poniedziałek – piątek od 9:00 do 18:00, soboty od 9:00 do 17:00, niedziele od 9:00 do 15:00 (warsztaty odbywają się od poniedziałku do soboty, ostatnie – na godzinę przed zamknięciem Muzeum).

Ponadto udostępniamy zwiedzającym wystawę czasową „Ekslibrisy Europy”, prezentującą ok. 200 ekslibrisów=księgoznaków, pochodzących z prywatnej kolekcji Andrzeja Włodarskiego, introligatora, bibliofila, konserwatora książek.

19 stycznia o godz. 16.00 otworzymy również wystawę „Signum Temporis”. Ekspozycja prezentuje rzeźby wykonane z papieru autorstwa krakowskiego artysty Tomasza Westrycha. Wystawa realizowana jest w ramach obchodów „Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa. 1968-2018”.

Więcej na www.muzpap.pl

Powrót do góry