Muzeum Papiernictwa - kultura w sieci

W związku z chęcią poszerzenia oferty kulturalnej dla osób pozostających w domach oraz w celu realizacji naszej misji, na czas zamknięcia Muzeum Papiernictwa zwiększa aktywność w mediach społecznościowych i wprowadza na swoim portalu internetowym dział #zostańwdomu.

Będą w nim zamieszczane materiały edukacyjne m.in. na temat dziejów papieru, historii pieniądza papierowego oraz przeszłości naszego młyna papierniczego. Osoby zainteresowane tą tematyką zachęcam do odwiedzania portalu regularnie, gdyż zespół pracowników Muzeum Papiernictwa będzie przygotowywał kilka nowych materiałów tygodniowo. Będą to prezentacje interesujących eksponatów, programy instruktażowe pod kątem edukacji domowej, wirtualne wystawy, audycje i filmiki. Niektóre z zaprezentowanych materiałów, po zażegnaniu pandemii udostępnimy Państwu w realu – oby nastąpiło to jak najprędzej

Na potrzeby akcji #zostańwdomu utworzona została specjalna zakładka na stronie internetowej http://muzeumpapiernictwa.pl/zostaje-w-domu-z-muzuem-papiernictwa/ gdzie umieszczane są audycje, filmiki, ciekawostki, programy instruktażowe pod kątem edukacji domowej itp.

Warto zajrzeć również do działu z wirtualnym zwiedzaniem http://muzeumpapiernictwa.pl/wirtualna-wycieczka/

Powrót do góry