15 sierpnia - Pomorskie Święto Ziół 2017 w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na Pomorskie Święto Ziół – imprezę folklorystyczną z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

W piątek, 15 sierpnia 2017 r., obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane świętem Matki Boskiej Zielnej. To najstarsze święto maryjne sięga korzeniami V wieku. Tego dnia w kościołach święci się zioła, kwiaty i zboża. Z tej okazji w malowniczej wsi Swołowo odbędzie się Pomorskie Święto Ziół.

Centralnym punktem imprezy będzie uroczysta Msza święta w swołowskim kościółku, podczas której zostaną poświęcone przyniesione bukiety i wianki. W ogrodzie na terenie Zagrody Albrechta odbędzie się jarmark ziół, warzyw i owoców; na miejscu będzie można skosztować także potraw na bazie ziół przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Część artystyczną wypełnią: występy zespołów muzycznych oraz pokazy dawnych tańców przygotowane przez mieszkanki "wioski ziół i kwiatów - Mikorowo".

Jarmark ziół, przetworów, potraw - kiermasz rękodzieła - plecenie wianków - warsztaty bukietów ziołowych - pokazy tańców: Zapraszamy do Swołowa.

swol2

Powrót do góry