Wielokulturowy nurt Bugu

Polesie nad Bugiem – kraina, gdzie swobodnie meandruje rzeka Bug.

Kraina nieokiełznanej przyrody, przyjazna rzadkim gatunkom zwierząt.

Kraina styku kultur i granic gdzie przenikają się tradycje prawosławia, katolicyzmu i judaizmu, a mizar tatarski jest pozostałością po islamskich mieszkańcach regionu.

Ta wielokulturowość sprzyja działaniom łączącym przeszłość i teraźniejszość.

Unikalne wydarzenia kulturalne takie jak Landart Festiwal, z plenerowymi galeriami sztuki, gdzie można spotkać np. królów nadbużańskich, na Podlaskim Przełomie Bugu; Festiwal Trzech Kultur we Włodawie odwołujący się do dziedzictwa przeszłości, plenery malarskie i rzeźbiarskie w  Uroczysku Zaborek i Włodawie, liczne imprezy związane z tradycją regionu uzupełniają mnogość zabytków kulturowych i religijnych sanktuariów o niepowtarzalnej architekturze, np. w Kodniu, Jabłecznej czy Włodawie.

Odrestaurowane dwory nadbużańskie, np. Łukowiska, przenoszą w przeszłość oferując wypoczynek z dala od pośpiechu cywilizacji, a luksusowe zabiegi spa, bliskość najstarszej i największej w Polsce stadniny koni w Janowie Podlaskim, z organizowanym Świętem Konia Arabskiego, są niewątpliwym atutem i zachętą do spędzenia czasu w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Więcej na: LROT

https://kajakowaprzygoda.pl

 

 

 

Powrót do góry