Przemyśl

Istnieje miasto położone pośród siedmiu wzgórz, przecięte wstęgą rzeki. Znasz je? Czy myślisz, że to Rzym? Nie, tym razem nie chodzi o stolicę Włoch. Takie wyjątkowe miejsce znajduje się także w Polsce!

Przemyśl to miasto o ponad tysiącletniej tradycji. Możesz tu poczuć unikalną Galicyjską atmosferę i spotkać ludzi reprezentujących wiele narodowości i wyznań. Od wieków współistnieją tu kultury polska, ukraińska, rosyjska i żydowska.

Położenie Przemyśla sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa w Bieszczady, Karpaty Wschodnie a także do Lwowa. Górująca nad miastem potężna twierdza to jedna z największych fortyfikacji Europejskich. Między fortami wiedzie trasa rowerowa, można też podziwiać krajobrazy podczas konnej przejażdżki lub spaceru. Tutaj na pewno nie będziesz się nudzić!

Poczekaj ... czy słyszysz dźwięk dzwonu? Dobiega on zapewne z górującego nad miastem Kościoła Karmelitów. To właśnie w przemyskiej odlewni powstały dzwony, których dźwięk możemy usłyszeć w Austrii, Bułgarii czy w Rosji.

W mieście znajduje się też unikalne Muzeum Dzwonów i Fajek będące świadectwem wielowiekowych tradycji. W sercu miasta stoi pomnik Dobrego Wojaka Szwejka znanego z książki Jarosława Haszka. Legenda głosi, że złapanie figury za nos przynosi szczęście. Może chcesz spróbować?

Więcej na: visit.przemysl.pl

 

Powrót do góry