Dolina i Bagna Biebrzy - ostoja dzikiej przyrody

Jeśli masz dość zgiełku i chciałbyś znaleźć się w miejscu, gdzie po horyzont rozciąga się widok bezkresnych łąk i bagien przy jednoczesnym braku śladów cywilizacji, czym prędzej wybierz się w podróż do Doliny rzeki Biebrzy.

Tutaj usłyszysz szum rzeki, poczujesz zapach pól a nocą zobaczysz gwieździste niebo. To jedna z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie a także największy park narodowy w Polsce chroniący nienaruszone obszary przyrodnicze oraz liczne gatunki roślin i zwierząt zamieszkujące ten obszar.

Skupia się tu ponad 80% polskiej awifauny co sprawia, że okolica jest nazywana Ptasim Rajem. Wizyta w tym miejscu to prawdziwa gratka dla ornitologów, fotografów i pasjonatów natury. Już wczesną wiosną możesz zobaczyć i usłyszeć niezwykły spektakl ptasich godów. Obserwacja kluczących po niebie ptaków pozostawia niezapomniane wrażenie. Jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać i poczuć klimat tego miejsca, koniecznie wybierz się na spływ tratwą biebrzańską lub odwiedź z przewodnikiem okolice Czerwonego Bagna.

Czy odważysz się stanąć oko w oko z niekwestionowanym królem biebrzańskich bagien – łosiem? A może wolisz spotkać bobra, wydrę lub wilka? Cokolwiek wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie to dobry wybór.

Więcej informacji na stronach:

www.biebrza.org.pl

http://www.la-ventura.pl/biebrza/

Powrót do góry