Ambasadorzy EDEN

Nasi Ambasadorowie to znane i szanowane osoby aktywnie realizujące i propagujące odpowiedzialne podróże i proekologiczny styl życia. Pomagają nam promować ideę odpowiedzialnej turystyki oraz wspierają Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN.

Naszym honorowym Ambasadorem jest  Anna Kobus-Olej.

Dziennikarka, fotografka, podróżniczka, mama dwóch smyków: Michałka i Stasia. Współtworzyła Fundację "Terra" (zajmującą się edukacją ekologiczną i wyjazdami z niepełnosprawnymi dziećmi). Uczestniczka międzynarodowych warsztatów fotograficznych w Marly le Roi (Francja).

Współpracuje z National Geographic oraz Polską Organizacją Turystyczną (juror Europejskiego Konkursu Eden 2013, 2015). Często gości w audycjach radiowych przybliżając słuchaczom kulturę innych krajów i propagując polskie atrakcje. Od lat zaangażowana w popularyzowanie podróżowania z dziećmi (współtworzy portal Mały Podróżnik).

Wyróżniona Nagrodą Specjalną "Magellan 2013" w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku oraz główną “Magellan 2014”. Prowadzi autorskie pokazy podróżnicze na najważniejszych imprezach (Festiwal Slajdów Podróżniczych "Terra", 3 Żywioły, Kolosy) a także w szkołach, bibliotekach i na uniwersytetach. Zainteresowania: nurkowanie, ekologia i pomoc humanitarna i nauka obcych języków.

Powrót do góry